Czy faktycznie do wszystkiego problemu na jaki wchodzimy wymagamy pomocy profesjonalisty? Jak najbardziej są takie ambarasy, gdzie taki psychoterapeuta jest nam nadzwyczaj zalecany. Nieraz jest nam konieczna psychoterapia i z tym nie dyskutujemy.

Mnie jednak tutaj zastanawia tego rodzaju obraz opisywany w nader przeróżnych filmach. Ludzie w tamtym miejscu uwidoczniani mają niezmiernie wielokrotnie swojego psychologa albo psychoterapeutę. Najdziwniejsze jest owo, iż ludzie Ci wyjawiają się nie posiadać takich problemów by w tym momencie biegać z nimi po takich specach.

Być może tu chodzi o owo, iż Ci ludzie w zasadzie są samotni, pomimo własnych rodzin. Nie mają z kim porozmawiać o błahych rzeczach i tym samym też determinują się na takiego psychoterapeutę. Trzeba zapłacić, ale w zamian zdobywa się wybitnie rzetelnego słuchacza, który czasem w istocie da nam niezmiernie dobrą przestrogę.

Naciągane? Niechybnie nie. Wystarczy popatrzeć dookoła. Jak ludzie zamykają się w sobie. Jak zamiast porozmawiać z kimś z osobistej familii, udzielają się w internecie. Może lecz jesteśmy bardziej żyjący w niedostatku takiego kontaktu z realną, multum z większym natężeniem fizyczną jednostką niż monitorem?

Comments are closed.