Zespół Zakopower pochodzi z okolic podhalańskich, o czym muzycy pod żadnym pozorem nie zapominają, tworząc muzykę względnie ulokowaną wybitnie w klimatach góralskich, chociaż z dzisiejszym brzmieniem syntezatora ewentualnie gitary elektrycznej względnie innych dzisiejszych instrumentów. Ich kawałki są tak naprawdę wybitnie energetyczne, rockowe z pierwiastekami popu i owszem muzyki góralskiej, z towarzyszeniem skrzypiec, lecz i rockowej gitary lub na przykład jazzowego saksofonu.

Założycielem oraz szefem kapeli jest Sebastian Karpiel- Bułecka, którego pochodzenie jest w Zakopanem. Producentem ich płyt jest Mateusz Pospieszalski, jaki też kreuje teksty na dyski Zakopower.

Ich pierwsza płyta syciła się w rzeczywistości bardzo znacznym zainteresowaniem, ostatnia – Boso nader akuratnie się sprzedawała i ogromnie długo raczyła na czele list sprzedaży. Płyta jest dzisiejsza w brzmieniu, nadzwyczaj rozbrajająco wypada zastosowane instrumentarium, skrzypce tradycyjnie i rockowa gitara, podhalańskie basy, a dodatkowo solidny tu chór góralek w pewnym z kawałków na płycie.

Poprzedzająca płyta była oddana już parę lat temu, wypada w takim przypadku uznać, że Zakopower dało nieznacznie swoim wielbicielom zaczekać na wydanie następnego albumu. Jest to pewien z zespołów, który pomimo, iż mocno w swoją muzykę wplata nastroje regionalne, to jest niezmiernie lubianym zespołem.

Comments are closed.