Pragnęłabym zapisać tu parę zdań na przedmiot mojego upodobania którym jest wypiekanie ciasteczek, bo pożądam torty, ciasta tudzież ciasteczka. Zainteresowanie domowymi wypiekami, w szczególności jeśli chodzi o torty, jednoczy się rzecz jasna precyzyjnie z chęcią ich zjadania, nie jedynie przeze mnie, natomiast również przez moich najbliższych.

Ostatnio dostrzegłam, że w zieleniakach, na targu tudzież wśród chodnikowych kupców z trudem aktualnie wyszperać zdatne jabłka do utworzenia szarlotki. Te oferowane przez sprzedających są nadmiernie słodkie i tym samym szarlotka dodatkowo staje się zbytnio słodka.

Niesłychanie raduje mnie zjawisko, że mam familię posiadającą sad i stamtąd pobieram idealnie dobrane do szarlotki jabłka antonówki. Chyba przepisy na nadzwyczaj wielorakie ciasta w tym przepis na szarlotkę będą się zmieniały i dopasowywały do istniejących na rynku owoców.

Chcę w tej okolicy również wpisać kilka słów na temat ciasta jakie tak naprawdę niesłychanie nagminnie wypiekam i traktuję go nie tylko jako ciasto na unikalne okazje. Jest nim ciasto drożdżowe. Ciasto drożdżowe wychodzi nadzwyczaj apetyczne, w szczególności nie jest suche i totalnie smakuje, w szczególności z mlekiem.

Comments are closed.