Podróżnicy odwiedzający Sienę, co najmniej cząstka z nich, wybitnie starają się zajść na Il Palio ? rzadkie wyścigi konne z bardzo starą tradycją, która dosięga średniowiecza, okresów jak prosperował tam również import. Społeczeństwo Sieny dotrzymują tą idealną tradycję wyścigów.

Miasto ciągnie wędrowców nie tylko z powodu wyścigu. Warto tam wpaść przy okazji pobytu w Italii. Do Włoch niechybnie najwygodniej i najszybciej dolecimy samolotem.

Il Palio nawiązuje do naszych, pospolicie ludzkich, atawizmów – konkurencji i wygranej. To że odbywa się w oprawie stylizowanej na średniowieczną ponadto dorzuca mu kolorytu. Sama Siena a w istocie jej starówka jest treścią średniowiecza a Il Palio w dużym stopniu je pobudza.

Wyścig jest względnie bardzo krótki i odbywa się dookoła głównego placu, na którym rozkwitał kiedyś import. Tutaj wypada dodać, że jak niegdyś handel (import i eksport) był tam czymś co przysparza się do rozkwitu miasta, tak w tym momencie handel (eksport i import) już nie jest tak ważki jak swego czasu. W okresie wyścigu wszystkie wykręty zdają się być dozwolone, lecz Włosi cenią konie i nie narażają ich względnie na jakieś szczegółowe przykrości. Zwycięstwo w Il Palio obejmuje honor dla pełnej prowincji a jeźdźcy, jacy zwyciężają stają się na moment miejscowymi idolami.

Comments are closed.