Rzucający się w oczy blog to ciężki orzech do zgryzienia. Niestety nadzwyczaj często chcąc wykonać ogromnie atrakcyjnego bloga na poziomie zdołamy wpaść w jakieś opresje złączone ze sposobem jego postępu. O ile starty wciąż wyglądają tak samo ? czyli formowanie ciekawej informacji, aktualizacje, promocję przez spisy stronic, czy pozycjonowanie, ewentualnie społeczności ? to środek drogi już jest inny.

Środek poczyna się w momencie, gdy udało nam się uzyskać pewną grupę czytelników, grupa się zżyła, tymczasem się nie powiększa. Mimo dodawania nowych treści i kolejnych prób marketingowych oglądalność bloga nie rośnie, a przebicie się nad liderów wydaje się niewykonalne i żaden, najlepszy katalog stronic nie może pomóc. Wtedy dopiero zapoczątkowują się faktyczne prace i poczyna się inwestycja znacznych nakładów czasu. Podstawą jest delikatna przemiana profilu bloga. Następne artykuły winny mieć różną formę, taką, która będzie pasowała szerszemu gronu. Rzecz jasna nadal teksty tematyczne np. z problematyki: wypoczynek winny trzymać swoją jakość i być wizytówką jakościową, lecz blog musi odbyć metamorfozę. Jak to uczyni…

Starczy bardziej natężony nakład finansowy na promocję, a zwycięstwo będzie niewątpliwy. Bez wątpliwości niesłychanie łatwo się o tym pisze, niemniej jednak praktyka potwierdza, że jest to możliwe i wskazane jest się starać!

Comments are closed.