Pewną z przypuszczalnie maksymalnie wymiernych liczb, które zdołają wyznaczać popularność bloga jest oczywiście liczba jego czytelników i również odwiedzających. Im więcej blog ma czytelników tym więcej może zarobić, ma większe możliwości oddziaływania, względnie jest zdecydowanie bardziej opiniotwórczym miejscem w sieci.

Przebieg uzyskiwania czytelników jest łatwy, jak wszystko, tymczasem potrzebuje nakładu czasu oraz pracy. Wynikowo może być niezwykle kosztowny, niemniej cena ta zwraca się wraz z biegiem czasu i wynikami które może oddać blog. Czytelnicy poszukują absorbujących wiadomości ? o tym wszyscy wiemy. Należy im takich informacji dostarczyć. Jak to zrobić? Starczy krótki research i odnalezienie nisz tematycznych w naszej branży. Potem na te nisze trzeba napisać tekst. Jeżeli takich niszy jest mało i zbliżamy się do ich całkowitego spożytkowania wypada przerzucić zapotrzebowanie czytelników z branży, o której się pisze na osobę autora, jego życie itd. To pozwoli czytelników zachować, zachować artykuły na znacznym poziomie merytorycznym i wciąż rozwijać bloga w… nieskończoność. A z biegiem czasu, kiedy w niszy będą pojawiać się nowości powinno się o nich pamiętać i pisać o nich na blogu. Wyśmienite materiały tematyczne mogą się skończyć, jednak tylko na chwilę. Z czasem przez cały czas trzeba do nich wrócić.

Pamiętaj, że blog to nie katalog witryn W blogu podobnie mogą być kategorie jak handel, tymczasem blog to blog. Przyłóż się do jego promocji i przygotowywania, w końcu może być Twoją niezależną wizytówką.

Comments are closed.