Blogosfera w Polsce modyfikuje się w całkiem przeciętnym tempie. Nie ma szybkich skoków popularności blogów, ani upadków wielkich blogerów, jacy zgromadzili niezwykle pokaźną liczbę czytelników. Nasz kraj jest stosunkowo młodym celebrytą internetowym, w jakim mieszkają ludzie niepewni siebie i nie bezustannie przekonani co do własnego zdania. A Internet to tymczasem miejsce wybitnie skrajne. Napływają w tej okolicy ostre jednostki i są to z reguły administratorzy witryn, posiadacze e-biznesów, czy blogów, niemniej jednak napływają też jednostki słabe… większa część krytykujących komentujących to pierwszy przykład słabych jednostek.

Jedni i drudzy mają własny nadzwyczaj ogromny wpływ w zaawansowanie blogosfery. Słabe osoby niezmiernie czynnie zdołają nabijać pieniądze, a silne niezmiernie łatwo mogą te pieniądze zbierać. Godziwy blog zdoła być przykładem takiego stanu rzeczy. Gdzie pewna silna osoba zyskuje na tym, że nagromadziła wkoło swoich tekstów gromadę słabych ludzi. Czy tak nie jest faktycznie? Faktycznie używam wystarczająco ostrych słów, ale taka wydaje mi się prawda.

Faktem jest, że pośród czytelników blogów są silni ludzie i to dla nich układane są przyciągające artykuły tematyczne (np firmy), jednakże oni nie są banalnymi czytelnikami. Czytują blogi w wolnym czasie, a powszednio pracują w sieci, mają interes, lub swoje witryny. Należałoby na to zwracać uwagę. Blogosfera ewoluuje także dzięki nakładom na reklamę. Nawet zwyczajny katalog, jaki jest moderowany może się do tego przyczynić.

Comments are closed.