Ożywiony rozwój przedsiębiorstw w kraju wymusza stałe zwiększanie powierzchni logistycznych dla każdego z nich. Nie ma naprawdę znaczenia czy jest się producentem, pochłania się czymś takim jak import, transport, albo eksport.

W rzeczywistości każda specjalizacja gospodarki, niezmiernie mocno wymaga magazynowania materiałów takich jak surowce, półfabrykaty względnie eksportowane bądź sprowadzane wyroby gotowe. Nabycie powierzchni magazynowych, z reguły – dużych hali stalowych jest dla małych jednostek poza zasięgiem ich możliwości inwestycyjnych, wobec tego także zasadniczo determinują się oni na ajencję magazynów lub ich dzierżawę.

Wiąże się najczęściej to niestety z pójściem na niesłychanie wiele kompromisów i dopasowanie logistyki instytucji do umiejscowienia geograficznego magazynów. Przykładem może pozostać właściciel jednostki z znacznego miasta, któremu udało się wynegocjować niesłychanie sprzyjające warunki w jakimś dowolnym centrum magazynowym mającym własnego magazyny w innym ościennym mieście.

Choć cena jest nadzwyczaj atrakcyjna komplikacje związane z transportem i całą konstrukcją logistyczną przynoszą iż jednakże w wyższym stopniu korzystne jest dzierżawienie przestrzeni magazynowych na rewirze lokalnego miasta, nawet jeśli cena będzie trochę wyższa. Notorycznie jednostki nastawione na maksymalizację przychodów i minimalizację kosztów są chętne przenieść własne siedziby ewentualnie tworzyć absolutnie nowe oddziały w pobliżu centrów logistycznych.

Comments are closed.